Tanssin taikaa

Click here to edit subtitle

Alustava ohjelma (tähän tulee muutoksia, tarkennuksia ja täydennyksiä):
Ohjelmaan on laitettu välitaukoja tuuletusta, teenjuontia, yksisarvisen metsästystä, jutustelu, musiikkia ynnä muuta varten.
Toivomuksena on, että opetuksen ajan salissa ollaan häritsemättä tanssia/opetusta, kiitos!


Perjantai
18.00 - 19.30 Saapumista, asettumista, paikkojen laittamista kuntoon (pöytien ja tuolien kantoon otetaan apua ilolla vastaan!), vapaamuotoista oleilua.
19.30- 21.00 Tervetulosanat, tanssikisan esittely & Tanssipaja1: Tervetulotanssit tutustumiseen esim. Touch and Take [Kaarina & Susanna]
21.00 - Iltapalaa
Tanssi, soitto, ym. saa jatkua salissa~
21.15 - 22.00 Naisten pesuvuoro saunalla.
22.00 - 22.30 Miesten pesuvuoro saunalla.
22.30 - Sekasauna mahdollisuus halukkaille.

Lauantai
8.30 – 9.15 AAMUPALA (puuro, murot, leipä, kahvi, tee, mehu, ym...)

Tauko 15 min

9.30 – 10.45 Tanssipaja 2: Aamunavaustanssit - helposta haastavampaan, esim. Tinternell, Earl of Essex measure, Return of the Spring, Childgrove, Epping Forrest, Shindig, Amoroso. [Susanna]

Tauko 15 min
11.00 – 12.15 Tanssipaja 3: Turvallisen swingin salat - esimerkkitansseina Rot och Sten, Tanz mit mir, Nine pin reel. [Erika]

noin 11.00 - 13.00 Jousiammuntaa kentällä [SCA:n keskiaikaharrastajat <3]

Tauko 15 min

12.30 – 13.30 Tanssipaja 4: Bordonialaisia~ [Outi]

(13.00- jousiampujille ja muille ulkona värjötelleille sauna, jos kiinnostusta moiseen)

13.30 – 14.30 LOUNAS

14.30 – 15.45 Tanssipaja 5: Hauskimmat salonki- ja tanssiaistanssit. Toiveiden mukaan esim. Kerenski, Vengerka, Pas d'Espagne, Pompadour, Krakoviak, Varsovienne [Pirkko]

Tauko 15 min

16.00 – 17.15 Tanssipaja 6: Playfordia! Mahdollisesti esim. Oaken Leaves ja jonkinlainen Mr. Beveridge's Maggot. [Kaarina]

Tauko 15 min

17.30 – 18.45 Tanssipaja 7: Skotlanti&Irlanti-teema~ esim. Scottish Branle, Irish Gipsy, Strip the Willow, Flying Scotsman.  [Annika]

18.45 – 19.30 PÄIVÄLLINEN

19.30 – 20.30 Tanssipaja 8: Kertausta - kaikista opetustuokioista ainakin jokin tanssia [mieluusti kaikki opettajat kertaamassa omiaan]

20.30 – 21.00 Valmistautuminen iltajuhlaan!

21.00 => Iltajuhla, myös mm. tanssikisa!
Sekasauna


Sunnuntai
9.00 - 10.00 Aamupala, mökkien pakkaus & siistiminen.
10.00 - 11.30 Tanssipaja 9: Viimeiset tanssit
11.30 - 12.30 Rääppiäislounasta ja siivoamista
Salin purku, loppusiivoukset ja poistuminen paikalta.